(+372) 625 9024
koduturg@suva.ee

Meist

DSC_0013AS SUVA sukavabrikul on seljataga pikk ja väärikas ajalugu.
Firma eelkäijaks loetakse 1919. aastal asutatud “AS RAUANIITI”, mille põhitoodanguks olid algselt paelad ja nöörid. 1925. aastaks oli ettevõte sedavõrd laienenud, et sortimendis olid juba sokid, sukad, sukkpüksid ja trikootooted.

1940. aastal natsionaliseeriti aktsiaseltsi tootmisüksused ja vara ning alates 1944. aastast töötati juba tekstiilivabrik “Punane Koit” nime all. Jätkati küll sukkade-sokkidega, kuid alustati ka siidriide ja tekstiilgalanterii tootmist. Sukkade-sokkide tootmisel omati pikka aega juhtivat osa endisel Nõukogude Liidu territooriumil.

Alates 1991.a jätkati RAS SUVA nime all. 1993. aastal vabrik erastati ning moodustati 100% kodumaisel kapitalil tegutsev AS SUVA Sukavabrik, mis on tänaseni suurim Eestis.

Sõna SUVA on tuletatud sõnadest SUka VAbrik.
SUVA valmistab erinevaid tooteid meestele, naistele ja lastele – sokid, sukad, sukkpüksid, põlvikud jne. Meie toodete kvaliteet vastab Euroopa DSC_0025standarditele – üle poole meie toodangust müüakse Põhjamaades ja teistes Euroopa riikides.
Vabrikus töötab 90 inimest. Seadmeid on kasutuses üle 300 ühiku: sukaautomaadid (Lonati, Sangiacomo, Nagata, Bentley, Matec, Fantasia, jt), õmblusmasinad (Rosso, MauserLock jt), viimistlusseadmed (Autotex, Takatori, TriCoset, Heliot).
Suva sukavabrik toodab keskmiselt aastas 2 miljonit sokipaari.

SUVA sokid on üle Eesti kättesaadavad hästi varustatud kauplustes, meie vabrikupoes ja ka väga populaarseks saanud meie enda e-poes. Kleindid kiidavad meie sokkide kvaliteeti ja disaini. Neid viimaseid omadusi loeme ka oma eelisteks konkurentide ees.

SUVA toodab palju edukaid sokisarju, nagu SUVA SILVER (eksklusiivsed sokid hõbeniidiga), ETNO, SUVA+, soojad sokid, sokid piduritega jne.